FA kup - Njukasl se obruka protiv trećeligaša, "lisice" ubedljivo ka odbrani trofeja, slavio i Fulam

Autor: Sportske Net
subota 08.01.2022.
17:58

Premijerligaši relativno uspešni večeras.

EPA-EFE/PETER POWELL

U današnjem rasporedu tećeg kola FA kupa između ostalih, pobede su ostvarili Lester, Fulam, dok su poraze doživer Barnli i Njukasl.

Lester je ubedjivom pobedom nad Votfordom nastavi odbranu trona u FA kupu, a slavili su rezultatom 4:1.

Tilemans je postigao prvi gol za "lisice" iz penala u sedmom minutu. Vodstvo je potvrdio Medison u 25. minutu.

Pedro je zatresao mrežu i smanjio prednost domaćih na 2:1.

Po povratku na teren, osim nestanka struje na "King pauer" stadionu, koja je prekinula me na nekoliko minuta, videli smo još dva gola.

Prvo je Barns povisio na 3:1, da bi pred kraj utakmice Olbrajton postavio konačan rezultat.

Fulam je minimalcem stigao do sigurne pobede nad Bristolom u gotima. Jedini strelac na meču bio je Hari Vilson u produžetku.

Aleksandar Mitrović odigrao je 70. minuta za svoj tim, ali nije uspeo da se upiše u strelce.

Njukasl je doživeo vanserijski poraz o trećeligaša Kembridž junajteda sa 1:0.

Heroj utakmice i Kembridža bio je Džo Ajronsajd, koji se upisao u 56. minutu i doneo vanu pobedu svojoj ekipi.

Barnli je izgubio od Hadersfilda 2:1 posle preokreta. Gosti su do pobede stigli u drugom poluvremenu kada su pala oba gola za ovaj tim.