subota 28.01.2023.
15:38

Lidsu bilo mnogo lakše.

EPA-EFE/FACUNDO ARRIZABALAGA

Fudbaleri Lester sitija i Lids junajteda plasirali su se u osminu finala FA Kupa pošto su eliminisali niželigaše Volsol i Akrington.

Lester je kao gost pobedio Volsol sa 1:0.

Domaći su se dobro držali u prvom poluvremenu. Posle samo četiri minuta igre u drugom delu Lester je imao priliku da povede sa penala, ali je Juri Tilemans promašio.

Lester je nastavio sa napadima i to se "lisicama" ispaltilo u 68. minutu kada je Keleči Iheanačo probio blok Volsola i odveo svoj tim u narednu rundu.

Uspešan na gostovanju bio je i Lids koji je sa 3:1 savladao Akrington.

Premijerligaš je poveo u 23. minutu golom Džeka Harisona, a sve je bilo rešeno posle dva brza pogotka u drugom delu.

Prvo je Žunior Firpo u 66. minutu povisio na 2:0, da bi  Luis Sinistera samo dva minuta kasnije zapečatio sudbinu Akringtona.

Domaći su do kraja postigli "počasni" pogodak. U 81. minutu strelac je bio Lesil Adekoja.