subota 23.01.2021.
15:06

Aktuelni šampion ispao...

Beta/Catherine Ivill/PA via AP

Fudbaleri Sautemptona izbacili su Arsenal iz FA kupa  pošto su danas na svom stadionu slavili rezultatom 1:0 (1:0).

Sautempton je bolje otvorio meč i zasluženo je  poveo. Najpre je Vard-Praus pokušao da iznenadi Bernda Lena sjajnim udarcem iz kornera, ali je prečka spasila Arsenal.

U 24. minutu, Sautempton je poveo, Voker-Piters je šutirao iskosa sa desne strane, a Gabrijel je nespretno skrenuo loptu u mrežu - 1:0.

Arsenal je bio potpuno bezopasan u prvom poluvremenu, pa je Mikel Arteta ubrzo morao da pravi promene. U 58. minutu napravio je dvostruku izmenu, ušli su Tomas Parti i Saka, a izašli su Martineli i Elneni, da bi ubrzo Španac poslao na teren i Lakazeta umesto Beljerina i krenuo u totalnu ofanzivu.

Arsenal je najbliži golu bio u 68. minutu kada je šansu propustio  Nketia, i to je bilo sve od gostiju.

Sautempton je sačuvao prednost do kraja i zasluženo prošao u narednu rundu.

Arsenal tako neće imati šansu da brani trofej u FA kupu, koji je inače osvajao i najviše puta u istoriji (14).