FA kup - Surova dobrodošlica Kompaniju - Siti nastavio u teniskom maniru

subota 18.03.2023.
20:39

Siti ubedljiv u četvrtfinalu.

EPA-EFE/Adam Vaughan

Fudbaleri Mančester sitija, posle ubedljivog trijumfa u četvrtfinalu Lige šampiona nad Lajpcigom od 7:0, pobedili Barnli takođe sa velikim brojem golova, rezultatom 6:0 i plasirali se u polufinale FA kupa.

Ovo je 11. uzastupni trijumf ,,građana" nad Barnlijem, koji sa klupe vodi bivši kapiten Sitija Vensan Kompani.

Sve je počelo od Erlinga Halanda, koji je upisao het-trik na ovom meču. Bio je precizan u 32. minutu na asistenciju Alvareza, potom samo tri minuta kasnije loptu mu je poslao Foden za 2:0 na poluvremenu.

Po povratku na teren, Haland nije čekaoo mnogo, pa se upisao i u 59. minutu meča.

Kevin de Brujne je odlično odigrao pogotovo drugo poluvreme, pa je i asistirao Alvarzu za vellikih 4:0.

Alvarez tu nije stao, postigao je i poslednji pogodak za 6:0, takođe mu je pomogao Belgijanac, a u međuvremenu upisao se i mladi Palmer za svoj prvi gol ove sezone.

Barnli je imao šansu u samom finišu meča, ali Barns nije bio dovoljno precizan.