FA kup - "Tobdžije" imaju mladost, Arsenal prošao dalje!

ponedeljak 27.01.2020.
22:58

Bornmut eliminisan.

EPA-EFE/FACUNDO ARRIZABALAGA

Arsenal poveo u prvom delu igre golovima Sake i Nketije, ali u nastavku bolji Bornmut koji pak stiže samo do utešnog pogotka (2:1).

Artetin tim stiže do gola već u petom minutu. Martineli pronalazi Saku na levom boku, mladi Englez šalje loptu pod prečku za 1:0.

Petnaestak minuta sjajnu priliku promašuje Vilok, ali su "tobdžije" ubrzo stigle do drugog gola na utakmica. Sako prolazi po levoj strani, centrira oštro u šesnaest, loptu dočekuje povratnik Nketija i udvostručuje prednost gostiju.

U nastavku nismo imali veća uzbuđenja, Arsenal maltene nije ni šutnuo na gol "trešnjica". Kod domaćih je pokušao Gosling, ali njegov šut blokira odbrana "tobdžija".

"Trešnjice" stižu do 2:1 u nadoknadi, gol za utehu domaćina postiže Saridž koji je priznat posle VAR pregleda.

Kuk je imao dobru priliku u 100. minutu posle boksovanja Martineza, ali lopta završava daleko iznad gola.