FA kup - Totenhem lagano do šesnaestine finala

petak 04.01.2019.
22:35

Rezervisti Totenhema podpomognuti Alijem, Sonom i Mourom uspeli da savladaju Tranmere u gostima.

EPA-EFE/WILL OLIVER

Problem nije imao Totenhem u predkolu FA kupa, savladao je Tranmere sa ubedljivih 0:7 (0:1).

Totenhem je danas bio daleko bolji tim od Tranmerea u gostima, a imali su problem do 40. minuta kada su "probili led".

Učinio je to Orije, najbolji pojedinac današnjeg meča sa dva pogotka. Igrao se upravo 40. minut, a zanimljivo da je do tada Totenhem imao skoro 80% loptu u svom posedu.

Nešto drugačija slika u nastavku što se tiče poseda, Totenhem je imao "samo" oko 60%, ali je i postigao još 5 golova.

Fernando Ljorente u 48. minutu, Serž Orije u 55, Son u 57, ponovo Ljorente u 71. minutu i samo minut kasnije za njegov het-trik. Nije bilo gotovo, ušao je u igru Hari Kejn, možda i nepotrebno, ali je postigao gol za konačnih 0:7.