FA Kup - Veliki preokret Totenhema protiv Barnlija!

Autor: Janko Glavonjić
sreda 14.01.2015.
23:03

Tri meča koja su odigrana danas u FA Kupu su rešena u regularnom toku.

Totenhem, Sautempton i Bredford su u ponovljenim mečevima, posle remija prošle nedelje, obezbedili plasman u narednu rundu FA Kupa.

Najzanimljivije je bilo u Londonu, gde je Totenhem očajno počeo protiv Barnlija, ali je ipak na kraju obezbedio plasman u sledeće kolo.

Barnli je poveo sa 2:0 već posle 8 minuta, strelci su bili Sordel i Valas.

Paulinjo je uspeo da smanji na 1:2 u 10. minutu, a Kapue je u poslednjim trenucima prvog poluvremena izjednačio rezultat.

U drugom poluvremenu je sve bilo brzo rešeno. Kirikeš je postigao gol u 49. minutu, a Rouz je tri minuta kasnije postavio konačan rezultat, 4:2.

Totenhem će u narednom kolu igrati protiv Lestera.

Bredford je bio veoma ubedljiv protiv Milvola, slavili su sa 4:0, ali im je posao bio olakšan, pošto su gosti već u petom minutu ostali sa igračem manje.

Bredford će u sledećem kolu igrati protiv Čelsija.

Sautempton i Ipsvič su odigrali najneizvesniji meč, Kumanovi momci su slavili sa 0:1, gol je postigao Long.

Sautempton će u narednoj rundi na megdan Kristal Palasu.

U ostalim mečevima će se sastati: Kembriž - Mančester Junajted, Blekburn - Svonsi, Derbi - Česterfild, Preston - Šefild Junajted, Birmingem - VBA, Aston Vila - Bornmaut, Kardif - Riding, Liverpul - Bolton, Brajton - Arsenal, Ročdejl - Stouk, Sanderlend - Fulam, Bristol Siti - Vest Hem i Mančester Siti - Midlzbro.