FA kup - Vest Hem na Bovenov pogon, sledeći je - Mančester junajted

ponedeljak 30.01.2023.
22:36

"Čekićari" prošli dalje.

EPA/WILL OLIVER EDITORIAL

Fudbaleri Vest Hema plasirali su se u petu rundu FA kupa, pošto su večeras u gostima pobedili Derbi kaunti rezultatom 2:0.

"Čekićari" su opravdali ulogu favorita i potpuno zasluženo došli do pobede golovima Bovena u 10. i Antonija u 50. minutu.

Nije bilo potrebno mnogo da Vest Hem dođe do vođstva, u 10. minutu Souček je glavom asistirao za Bovena koji je lako pogodio prazan gol za 0:1.

Drugi gol je pao na startu drugog poluvremena kada je Antonio iskoristio centaršut Bovena sa desnog boka i glavom postavio konačnih 0:2

Vest Hem je sačuvao prednost i zakazao duel sa Mančeter junajtedom, takođe na gostujućem terenu kao i večeras.

Mečevi pete runde FA kupa na programu su 1. i 2. marta, a kompletan žreb koji je održan večeras pogledajte OVDE.