Falkao kao u najboljim danima, Monako u finalu!

sreda 31.01.2018.
23:00

Finale koje su mnogi priželjkovali, PSŽ - Monako!

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Posle sinoćnje pobede Pari Sen Žermena na gostovanju ekipi Rena (3:2), večeras smo saznali i ime drugog finaliste francuskog Liga kupa.

To je ekipa Monaka, koja je pred svojim navijačima savladala Monpelje rezultatom 2:0 i tako zakazala borbu za trofej sa ''Svecima'' 31. marta u Bordou.

Sve dileme oko pobednika večeras je rešio Radamel Falkao, koji je u 15. minutu doveo ''Kneževe'' u vođstvo, preciznim udarcem sa nekih 11-12 metara, a dvanaest minuta kasnije isti igrač je duplirao prednost.

Bila je to sjajna akcija domaćih po levoj strani, na kraju centaršut Ronija Lopeza u peterac, odakle je Falkao rutinski smestio loptu u mrežu i postavio konačnih 2:0.

Falkao je večeras igrao u tandemu sa Stevanom Jovetićem koji je zamenjen sredinom drugog poluvremena.