nedelja 26.09.2021.
20:44

Odigrana su još dva meča La lige.

EPA-EFE/JuanJo Martin

Rajo Valjekano pobedio je Kadiz u okviru sedmog kola španskog prvenstva. Domaći su slavili rezultatom 3:1.

Poveli su golom Garsije u devetom minutu. Pokupio je odbitak u šesnaestercu i zabio u desnu ivicu gola.

Kadiz je stigao brzo do izjednačenja posle gola Hajarona, ali je sudija prvobitno poništio ovaj pogodak zbog ofsajda. Međutim, konsultujući VAR, gol je priznat.

Pred sam kraj prvog dela Radmel Falkao upisao se u strelce i na ovom meču. Primio je precizan pas i snažno šutirao uz desnu stativu.

Pobedu je potvrdio Palason u 87. minutu pošto je zatresao mrežu posle solo prodora za konačnih 3:1.

Real Sosijedad je upisao minimalac protiv Elčea, svoj treći ove sezone. Junak meča bio je Ojarzabal tek u 81. minutu. Sosijedad je bio bolji tim, što je na kraju rezultat i potvrdio.

Oni su trenutno drugi na tabeli, iza Real Madrida, koji ima bod više, dok je Elče 15 sa šest bodova. Rajo Valjekano je peti, a Kadiz 14.