sreda 12.01.2022.
22:36

Bodovi ostaju u Londonu.

EPA-EFE/FACUNDO ARRIZABAGALA EDITORI

Fudbaleri Vest Hema slavili su na domaćem terenu protiv Noriča 2:0 u meču 18. kola Premijer lige koji je obeležio izvanredni Džarod Bouen, dvostruki strelac na ovom meču.

Odlično raspoloženje na samom početku meča pokazao je Džerod Bouen, koji je već u drugom minutu pokušao, ali njegov udarac nije bio lak za golmana Noriča.

Isti fudbaler je u 36. minutu postigao gol, ali je bio poništen zbog ofsajda, a prava radost je usledila šest minuta kasnije kada se odlično poklonio i glavom zatresao mrežu Tima Krula.

Sa ovim rezultatom se otišlo na odmor, a prvi ozbiljniju priliku u nastavku imao je Mikail Antonio u 52. minutu, međutim njegov udarac je završio preko gola.

Bouen je u 57. minutu ozbiljno zatresao prečku, a pet minuta kasnije je uz pomoć jednog od defanzivaca Noriča pogodio stativu.

Na dvadesetak minuta pre kraja meča uzvratio je i Norič, ali je Lukaš Fabijanski skrenuo loptu u stativu.

Tačku na meč stavio je Bouen u 85. minutu pošto je sa peterca rutinski poslao loptu u mrežu.

Vest Hem je ovom pobedom preskočio Arsenal došavši na dva boda više od gradskog rivala, ali uz meč više, dok za trećeplasiranim Liverpulom zaostaje pet bodova.

Norič je nastavio da ređa poraze, ali i dalje sa realnim šansama da zadrži najjači rang.