Farani ''petardom'' poslali poruku Partizanu!

utorak 08.07.2014.
21:49

Dileme više nema, fudbaleri Partizana startovaće u kvalifikacijama za Ligu šampiona protiv ekipe HB Toršavn, sa Farskih Ostrva, koja je večeras na svom terenu ubedljivo savladala Linkoln sa Gibraltara.

Ekipa HB Toršavn biće prva prepreka Partizanu na putu ka Ligi šampiona.

Farani su posle 1-1 u prvom meču na Gibraltaru, u revanšu opravdali ulogu favorita protiv ekipe Linkolna i trijumfom rezultatom 5-2 izborili plasman u drugo kolo kvalifikacija i duel sa Partizanom.

Posle prvog poluvremena, koje je HB rešio u svoju korist sa 3-0, golovima Hansena u 11, Jensena u 25, i Edmundsena u 34. minutu, činilo se da je sve rešeno, međutim u nastavku su gosti krenuli na sve ili ništa i umalo anulirali prednost Farana.

U 77. minutu smanjili su na 3:2 i nagovestili da bi možda mogli i da naprave iznenađenje. Ali, ta njihova nada je kratko trajala, jer su domaći golovima Hansena u 81. i Benjaminsena u 87. minutu potvrdili plasman u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Bez obzira na to što Linkoln nije ozbiljan rival, Farani su večeras sa ovih pet postignutih golova pokazali da ih crno-beli nikako ne smeju potceniti.