Feliks pokrenuo Barsu, minimalac posle dva pogotka Rafinje!

subota 30.03.2024.
23:00

Las Palmas se dobro držao, ali...

AP Photo/Joan Monfort

Fudbaleri Barselone savladali su na domaćem terenu ekipu Las Palmasa rezultatom 1:0 u okviru 30. kola španske Primere.

"Blaugrana" je teškom mukom slomila otpor kluba sa Kanarkih ostrva, ali uspela je to i pored činjenice da je bila lišena pomoći svog trenera Ćavija koji je zbog suspenzije meč posmatrao sa tribina.

Apsolutnu terensku inicijativu od samog početka meča, Barselona je krunisala golom u 19. minutu kada je mrežu zatresao Rafinju.

Sudija je isprva priznao pogodak, ali je nakon pregledanog VAR snimka odlučio da ga poništi što će privući veliku pažnju fudbalske javnosti.

Šest minuta kasnije, Las Palmas je ostao sa igračem manje posle isključenja Valjesa, međutim uspeo je da izdrži do odlaska na odmor bez primljenog gola.

Domaćin je nastavio sa žestokim napadima i u drugom poluvremenu, a takav pristup mu se i isplatio u 59. minutu.

Odlično je rezervista Žoao Feliks video utrčavanje Rafinje kojem je poslao odličnu loptu, a Brazilac je glavom pogodio gol ostrvljana.

Feliks je i sam imao priliku kada je pogodio prečku, ali treba reći i da je Barselona imala dosta sreće kada je Moleiro gađao tik pored desne stative.

Interesantno, Katalonci su meč završili sa čak pet žutih kartona, no trijumf i nova tri boda dovoljna su uteha.