ponedeljak 15.04.2024.
21:30

Rutinska pobeda.

EPA-EFE/SEDAT SUNA

Fudbaleri Fenerbahčea i Galatasaraja nastavljaju ludu trku u borbi za titulu u Turskoj.

Fenerbahče je nastavio da pritiska Galatu pobedom nad Karagumrukom u nedelju, ali je Galatasaraj takođe slavio i zadržao dva boda prednosti u odnosu na najvećeg rivala.

Galatasaraj je večeras razbio Alanju u gostima rezultatom 4:0.

Golova nije bilo sve do drugog poluvremena, a su se gosti razigrali. U 56. minutu mrežu domaćih načeo je Jilmaz, da bi već u 61. pogodio i Ziješ posle asistencije Drisa Mertensa.

Sve je bilo gotovo kada je tri minuta kasnije zbog drugog žutog kartona isključen Fer.

Galata je brojčanu prednost iskoristila da upiše još ubedljiviju pobedu, pošto je u 72. minutu Jilmaz postigao drugi gol na utakmici, a konačnih 0:4 postavio je Ikardi u 83.

U narednom kolu Galata ima još lakši posao jer dočekuje pretposlednji Pendikspor, dok Dušan Tadić i drugovi gostuju osmoplasiranom Sivasporu.