Fener u Ligi Evrope, novi gol Veljka Birmančevića!

četvrtak 25.08.2022.
21:20

Pobede Fenera, Omonije i Malmea.

EPA-EFE/Andreas Hillergren SWEDEN OUT

Fenerbahče je uspeo da se plasira u Ligu Evrope bez nekih velikih problema. U prvom meču je slavio u gostima protiv Austrije iz Beča sa 0:2, a večeras je u Istanbulu bilo 4:1.

Juksek je u 12. minutu uspeo da dovede domaće u prednost, da bi Kaveči povisio na 2:0 u 44. minutu. Martins je smanjio u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena, ali su domaći do kraja meča postigli još dva gola. Prvo Kaveči u 70. minutu, a onda i Jandas u 79.

Omonija sa Kipra je takođe učesnik Lige Evrope, oni su slavili sa 2:0 protiv Genta, ukupan rezultat je 4:0.

Domaćin je poveo preko Kakulisa u 18. minutu, da bi Haralampus u 36. minutu postavio konačnih 2:0.

Za domaće je igrao Nemanja Miletić celu utakmicu, za goste je ušao Lemajić u nastavku utakmice, od 63. minuta.

U Ligi Evrope je i Malme, oni su danas ponovo savladali Sivašspor, bilo je ukupno ubedljivih 5:1. Prvi meč su današnji gosti pobedili sa 3:1, danas je bilo 0:2.

Veljko Birmančević je i danas bio jedan od junaka, postigao je gol za 0:1 u 76. minutu, a konačnih 0:2 postavio je Telin u 90. minutu.