petak 21.04.2023.
23:05

Niko se nije nadao remiju protiv poslednje ekipe u šampionatu.

AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Fudbaleri Sautemptona priredili su večeras iznenađenje u okviru 32. kola Premijer lige pošto su u Londonu remizirali sa ekipom Arsenala rezultatom 3:3.

Biće ovo veliki udarac na ambicije Arsenala koji je još i dobro prošao, uzevši u obzir da je imao i dva gola zaostatka.

Utakmica još nije propisno ni počela, a "sveci" su već poveli posle velike greške Ramsdejla koji je loptu dodao pravo u noge Karlosu Alkarazu, Argentincu nije bilo teško da zatrese mrežu.

"Tobdžije" su preuzele terensku inicijativu, gost je čekao priliku iz kontranapada i ubrzo je dočekao u 14. minutu kada je Alkaraz proigrao Tea Volkota.

Nekadašnji fudbaler Arsenala bio je nemilosrdan.

Uzvratio je domaćin šest minuta kasnije, po desnoj strani probio je Saka, a loptu je iz prve odlično udaracio Gabrijel Martineli i smanjio zaostatak sopstvene ekipe.

Nije se predao Sautempton, pretio preko veoma raspoloženog Alkaraza, dok su na drugoj strani pokušavali Martineli, Viera i Vajt, ali do odlaska na odmor nije bilo promene rezultata.

Ponovo je Arsenal preuzeo inicijativu i krenuo ofanzivno u drugom poluvremenu, ali hladan tuš je usledio u 66. minutu.

Posle kornera s desne strane, Bela-Kočap je loptu glavom prosledio do Duja Čaleta-Cara koji je zatresao nebranjenu mrežu Ramsdejla.

Izabranici Mikela Artete krenuli su na sve ili ništa, pa su u razmaku od samo dva minuta uspeli da izbegnu poraz.

Martin Odegar pogodio je u 88. minutu posle lepog udarca sa oko 20-ak metara, da bi u 90. posle odbijene lopte pogodio i Bukajo Saka.

Više od toga, lider na tabeli Premijer lige nije mogao, sada sa pet bodova više i dve utakmice manje čeka rezultate drugoplasiranog Mančester sitija.

Poslednjeplasirani Sautempton osvojio je svoj 24. bod i čeka ga grčevita borba za opstanak.