ponedeljak 17.01.2022.
22:42

Kakvi golovi!

EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

Fudbaleri Fiorentine deklasirali su ekipu Đenove rezultatom 6:0 u 22. kolu Serije A.

Večeras je bilo potpuno ludo u Firenci, a u centru pažnje bili su Dušan Vlahović i Kristino Biragi.

Vlahović je u 11. minutu prvi put promašio penal od dolaska u Italiju, ali je onda uspeo da se iskupi. Vlahović je preuzeo odgovornost, ali je odlučio da šutira "Panjenku" koju je pročitao Sirigu i zaustavio njegov udarac sa 11 metara.

To nije sprečilo Fiorentinu da do poluvremena postigne tri gola. Već u 15. minutu Vlahović je izašao na Sirigua, koji je ponovo bio uspešniji, ali je na odbijenu naleteo Odriozola i pogodio za 1:0.

U 34. minutu pogodio je i Bonaventura, da bi u 42. Biragi izveo prvu majstoriju  iz slobodnjaka za 3:0.

U 51. minutu Dušan Vlahović se iskupio za promašeni penal i to kako! Pobegao je odbrani, maestralno prihvatio loptu, a onda još lepše lobovao golmana Sirigua za 4:0!

Tu nije bio kraj majstorijama, u 69. minutu Biragi je na gotovo identičan način prelepim slobodnjakom savladao opet Sirigua za 5:0.

Goleadu je začinio i Lukas Toreira, koji je  u 77. minutu iskoristio centaršut Ikonea i glavom pogodio za 6:0.

Od naših igrača, Nikola Milenković je takođe odigrao 90 minuta, a Aleksa Terzić je u 70. zamenio heroja Biragija.

Fiorentina je sada opet šesta sa 35 bodova, šest manje od Juventusa, koji ima i meč više, dok je Đenova ostala pretposlednja i teško da će se izvući i ove sezone.