Festival fudbala, revija stativa i samo dva gola u Lajpcigu, biće "ludnica" u Bergamu!

Autor: Ivan Cvetković
četvrtak 07.04.2022.
20:36

Odličan meč mogao je da bude i efikasniji.

EPA-EFE/FILIP SINGER

Fudbaleri Lajpciga remizirali su na domaćem terenu sa Atalantom 1:1 u prvom meču četvrtfinala Lige Evrope.

U veoma zanimljivom duelu dve napadački orijentisane ekipe videli smo dva gola, ali moglo ih je biti barem još toliko.

"Boginja" je povela u 17. minutu kada je Luis Murijel nakon dodavanja Zapakoste sjajnim udarcem matirao Gulašija.

Usledila je ofanziva domaće ekipe, Andre Silva pogodio je stativu, a na drugoj strani istom merom zapretio je Pašalić.

Nastavili su "bikovi" da napadaju rivala, dosuđen je i penal koji je u 58. minutu promašio Silva, tom prilikom istakao se Muso.

Ipak, Argentinac nije mogao ništa u praktično narednom napadu pošto je posle centaršuta Anhelina autogol postigao Zapakosta.

Prštalo je na sve strane, Skalvini je imao izglednu šansu, nakon toga Kopmajners pogodio je stativu, da bi u finišu susreta Soboslai pogodio prečku.

Sjajan meč gledali smo u Lajpcigu, revanš u Bergamu sasvim sigurno obećava.