Finski milijarder kupuje Inter?

Autor: Lazar Nikolić
ponedeljak 06.11.2023.
23:45
Izvor: Sportske.net, Beta

Želeo je i Mančester junajted.

EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI
EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

Povezane vesti

Finski biznismen Tomas Zilijakus, prilično nepoznat široj javnosti i kandidat za kupovinu fudbalskog kluba Mančester junajteda, izjavio je danas da je zainteresovan i za milanski Inter.

"Ozbiljan sam, ove ili najkasnije sledeće nedelje, sadašnji vlasnik Intera će dobiti adekvatnu ponudu za preuzimanje kluba"
, rekao je Zilijakus za sajt italijanskog dnevnika Republika.

Zilijakus tvrdi da je zahvaljujući "različitim investitorima, malim i velikim, porodicama i institucionalnim investitorima", čija imena i nacionalnosti nije želeo da otkrije, prikupio 2,5 milijardi evra za kupovinu Intera, lidera italijanskog prvenstva i finalistu poslednje Lige šampiona.

Ponudu će, kako je objasnio, dati kompanija "XXICenturyCapital" sa sedištem u Singapuru, koja je zainteresovana za "fudbal i modu".

Milanski Inter, 19-struki šampion Italije i trostruki evropski prvak, od 2016. godine kontrolišu kineska grupa Suning i biznismen Stiven Žang.

Magazin Forbs procenjuje italijanski klub na 1,03 milijarde dolara (960 miliona evra).

Zilijakus je bivši izvršni direktor Nokije koji tvrdi da je svoje bogatstvo stekao u azijskom tehnološkom sektoru. Živi u Singapuru gde je 1998. godine osnovao investicioni fond specijalizovan za nove tehnologije "FutureWorks (MFW)".

Njegova ponuda za kupovinu Mančester junajteda bila je neuspešna.

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke