nedelja 28.04.2024.
22:35

Ubedljiv trijumf "viole".

EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

Fudbaleri Fiorentine savladali su Sasuolo sa ubedljivih 5:1 u meču 34. kola italijanske Serije A.

"Viola" je večeras na svom "Artemio Frankiju" deklasirala goste i dodatno ih udaljila od opstanka u eliti, jer sada imaju čak pet bodova manje od Empolija koji je prvi "iznad crte".

Poveo je domaćinu 17. minutu majstorskim golomRikarda Sotila sa ivice šesnaesterca.

Mnogo više ubuđenja i čak pet golova videli smo u drugom delu.

Štoper "viole" Lukas Martinez Kvartadupliraoje prednost domaćina u 54. minutu, da bi tri minuta kasnije Kristijan Torstved smanjio na 2:1.

I umesto da dobijemo neizvesnu utakmicu u poslednjih pola sata usledila je kanonada Fiorentine.

Već u narednom napadu domaćin je vratio dva gola viška preko Nika Gonzaleza na asistenciju Sotila, koji je bio asistent i Antoninu Baraku četiri minuta kasnije.

Konačnih 5:1 postavio je Goznalez svojim drugim pogotkom u 66. minutu.

Srpski internacionalac Uroš Račić presedeo je ceo meč na klupi Sasuola.