Firmino i David Luiz - Izgledalo je da su ovo tragičar i junak! A onda se umešao Vajnaldum!

utorak 31.01.2017.
22:19

Duel na Enfildu postaje sve uzbudljiviji i zanimljiviji, iako fudbalerima Liverpula i Čelsija posao otežava veoma jaka kiša.

Beta/AP Photo/Dave Thompson

U toku je drugo poluvreme derbija na ''Enfildu'', Čelsi je dugo vodio golom Davida Luiza u 25. minutu meča iz slobodnog udarca sa oko 25 metara.

Svi su tada očekivali šut Vilijana, ali je umesto njega šutirao David Luiz koji je to učinio idealno i poslao loptu uz desnu stativu Minjoleovog gola. Iako je golman Liverpula nespremo dočekao ovaj udarac, utisak je da bi ga u svakom slučaju teško zaustavio.

A najbolju priliku da Liverpul izjednači videli smo početkom drugog poluvremena, kada je posle prelepe akcije domaćeg tima Firmino ostao ''sam kao duh'' u kaznenom prostoru Čelsija, mogao je da bira gde će poslati loptu, a on ju je uputio ''nebu pod oblake''.

I kada se činilo da bi Firmino mogao da bude tragičar ovog meča, a Luiz junak, usledio je obrt u 58. minutu.

Režirao ga je Vajnaldum, koji je baš pored Luiza uspeo da dođe do lopte pred golom Kurtoe i udarcem glavom je poslao u mrežu - 1:1.

U prilogu su najvažniji trenuci dosadašnjeg toka meča.