Flora u strašnoj formi pred Partizan, večeras je imala i četvorostrukog strelca!

sreda 22.09.2021.
21:04

Nema sumnje da će u Partizanu obratiti posebnu pažnju na ovog igrača.

EPA-EFE/Radek Pietruszka

Ekipa Flore iz Talina biće sledeći protivnik Partizana u grupnoj fazi takmičenja u Ligi konferencija.

Taj meč biće odigran 30. septembra na stadionu u Humskoj, a kako se bliži dolazak Estonaca u Beograd, ekipa Flore beleži sve bolje rezultate u domaćem šampionatu.

Večeras je tim iz Talina upisao četvrtu uzastopnu pobedu, i to veoma ubedljivu na svom terenu protiv Narve, rezultatom 5:2. U te četiri poslednje utakmice u šampionatu Estonije, Flora ne samo što je osvajala bodove, nego ima i impresivnu gol-razliku - 18:3.

Večeras je glavnu ulogu u njenom trijumfu imao 25-godišnji krilni napadač Rauno Sapinen koji je postigao čak četiri gola protiv Narve. Svoju seriju golova počeo je u četvrtom, nastavio u 15. minutu za 2:0, a još dva gola postigao je početkom drugog poluvremena, u 50. i 55. minutu. Peti gol za domaće postigao je Zenjov u 86. minutu, a strelci za goste bili su Mihailov u 23. i Zakarljuka u 84. minutu meča.

Flora se ovom pobedom dodatno učvrstila na drugom mestu na tabeli sa 52 boda iz 21 utakmice, a vodeća je Levadija sa 61 bodom iz 23 odigrana meča.