Forestu minimalac, Milenković predvodi drugu najbolju odbranu Premijer lige!

ponedeljak 21.10.2024.
22:55

Nova velika pobeda "šumara".

Mike Egerton//PA via AP

Fudbaleri Notingem Foresta pobedili su kao domaćini ekipu Kristal Palasa rezultatom 1:0 u poslednjem meču sedmog kola Premijer lige.

Jedini strelac na meču bio je Kris Vud u 65. minutu.

Treba istaći da je naš Nikola Milenković ponovo odigrao ceo meč za Forest i da je opet bio na visini zadatka, te da je odbrana "šumara" na čelu sa njim druga u čitavoj Premijer ligi sa samo šest primljenih golova. Manje je primio samo Liverpul - tri.

Iako je Kristal Palas večeras delovao kao konkretniji tim, na golu je bio odlični golman Sels koji je sa nekoliko intervencija sačuvao svojoj ekipi pobedu.

Nakon što u prvih 45 minuta nije bilo golova, trenutak odluke ide na dušu golmana Hendersona. Sjajni Kris Vud je naleteo na jednu loše izbijenu loptu i šutirao sa skoro 25 metara u prvi ugao, a golman Palasa je dopustio da mu nekako prođe šut ispod ruke i završi u mreži.

Palas nije odustajao, Eze je imao jedan strahovit šut sa distance, Sels je paradom sačuvao mrežu.

U 81. minutu i Šulp je dobro gađao u dalji ugao sa ivice šesnaesterca, ali je Sels opet paradom sačuvao gol.

Forest je do kraja uspeo da sačuva mrežu i upiše novu važnu pobedu za skok na osmo mesto na tabeli sa 13 bodova, dok je Palas u zoni ispadanja, 18. sa samo tri.