četvrtak 23.05.2024.
22:24

Ogromna prednost za ekipu iz Dizeldorfa.

EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF

Fudbaleri Fortune iz Dizeldorfa savladali su Bohum u gostima rezultatom 3:0, u prvoj utakmici baraža za popunu nemačke Bundeslige.

Podsetimo, Bohum je sezonu u Bundesligi završio na 16. poziciji, dok je Fortuna bila treća u "Cvajti" i posle ovog susreta bi bilo pravo čudo da Bundesliga sledeće sezone ne dobije još jednog novog člana.

Konačna odluka će pasti u ponedeljak uveče u Dizeldorfu, kada je na programu revanš ovog plej-of duela.

Fortuna je povela u 13. minutu nesvakidašnjim autogolom Hofmana.

Grk Colis je izveo korner sa leve strane i gađao je direktno u gol, uzdrmao je prvu stativu, a lopta je nakon toga pogodila napadača Buhuma i od njegove noge se odbila u mrežu, za 0:1.

Prednost je udvostručio Klaus u 64. minutu, nakon sjajne kontre i predivne asistencije razigranog Colisa.

Potpuni "brodolom" je Bohum doživeo u 72. minutu. Maestralni Colis je tukao iz slobodnog udarca, golman Lute je odbranio, a "otpadak" pokupio Engelhart i rutinski pogodio za 0:3.