Drama do samog kraja, šest golova i prekid u derbiju kola Bundeslige

nedelja 18.02.2024.
17:44

Podela bodova Frajburga i Ajntrahta.

@scfreiburg/X

Fudbaleri Ajntrahta i Frajburg odigrali su nerešeno 3:3 meč u okviru 22. kola Bundeslige.

Počelo je loše i po goste i po fudbal uopšte, pošto je Saša Kalajdžić već u 11. minutu morao da izađe sa terena zbog povrede kolena i meč je presedao na klupi sa štakama.

Ajntraht je poveo u 27. minutu meča. Maks je poslao pas do Marmuša, koji je sa ivice kaznenog prostora poslao loptu iz leđa golmanu.

Prošlo je tek tri minuta kada je Frajburg stigao do izjednačenja. Doan je pokupio odbitak unutar šesnaesterca i poslao loptu nisko uz desnu stativu.

Nastavio se turbulentan period utakmice. Još jedan gol postignut je nepunih 10 minuta. Ovog puta strelac je bio Knauf, koji je ispratio centarđut i poslao loptu u gol sa 16 metara za 1:2.

U nadoknadi vremena dosuđen je penal za Frajburg pošto je Hosebe grubo startovao u kaznenom prostoru. Grifo je sigurno realizovao penal za 2:2.

Utakmica je prekinuta je u drugom poluvremenu zbog protesta navijača., koji su nezadovoljni zbog odluke regulatornog tela nemačkog fudbala (DFL) da pristane na saradnju sa eksternim investitorima u oblasti marketinga.

Nije tu bio kraj, pošto je Knauf u 72. minutu iz kaznenog porsotora poslao loptu u gol za 3:2.

Delovalo je da je sve gotovo, kada je Gregorič postigao u 89. minutu gol za izjednačenje