subota 21.05.2022.
22:54

Slavlje Lajpciga posle penala.

EPA-EFE/Friedemann Vogel

Ekipa Frajburga je mogla da stigne do svog prvog trofeja u istoriji, baš kao i Lajpcig, a na kraju slavlje Lajpciga posle penala.

Na Olimpijskom stadionu u Berlinu Frajburg je imao gol i igrača više, ali nisu na kraju slavili, Lajpcig je izašao kao pobednik posle boljeg izvođenja penala. U regularnom delu je bilo 1:1, posle 120 minuta je isti rezultat bio na snazi, a penalima su igrači Lajpciga bili bolji rezultatom 2:4.

Egeštajn je u 19. minutu doveo Frajburg u prednost, a onda nova velika stvar, Lajpcig ostaje sa igračem manje zbog opasnog starta Halštenberga i to u 57. minutu.

Od tada, pa sve do 120. minuta Lajpcig je igrao sa igračem manje, u 76. minutu je Nkunku uspeo da izjednači rezultat, sasvim zasluženo, a onda u nastavku nije bilo golova.

Imali su fudbaleri Frajburga i više od igre, nekoliko ozbiljnih šansi, ali nisu postigli gol, pa se moralo na penale.

U penalima uspešniji Lajpcig, iskoristili su sva četiri penala, osvojili prvi trofej u istoriji!