Frajburg maršira ka Ligi šampiona, Ivezićev Kil i "Neispadivi" sele se u Cvajtu!

Autor: Ivan Cvetković
subota 10.05.2025.
17:30
Izvor: Sportske.net

U terminu od 15.30, danas su odigrane četiri utakmice 33. kola nemačke Bundeslige.

Claus Bergmann/dpa via AP
Claus Bergmann/dpa via AP

Povezane vesti


Frajburg je savladao domaći Kil rezultatom 2:1 i tako napravio ogroman korak ka plasmanu u Ligu šampiona.

Domaćin je poveo u 24. minutu golom Lasea Rozenbuma, da bi u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena Johan Manzambi poravnao rezultat.

Totalni preokret doneo je Lukas Oler pogotkom u 58. minutu, čime je tim za koji nastupa i srpski internacionalac Marko Ivezić i zvanično ispao iz Bundeslige.

U Cvajtu se seli i Bohum, popularni “Nepobedivi” godinama su volšebno izbegavali selidbu u niži rang, međutim danas je presudio ubedljiv trijumf gostujućeg Majnca od 4:1.

Gosti su poveli u završnici prvog poluvremena preko Nadijema Amirija, a Filip Emvene udvostručio je prednost svoje ekipe u 54. minutu.

Na 3:0 povisio je Džonatan Burkart u 73, utešni gol za Bohum delo je Gerita Holtmana u 84. minutu, a konačan rezultat postavio je Pol Nebel u trećem minutu nadoknade vremena.

Verder je u Bremenu remizirao sa Lajpcigom u meču bez pogodaka i tako sebi dodatno zakomplikovao potencijalni plasman u neko od evropskih takmičenja.

Čitav meč za tim Lajpciga odigrao je reprezentativac Srbije Kosta Nedeljković.

Hajdenhajm je kao gost slavio u Berlinu protiv ekipe Uniona rezultatom 3:0.

Tim Franka Šmita poveo je u 12. minutu golom Adrijana Beka, a Jan Šopner udvostruči je prednost svoje ekipe u 56. minutu.

Sve je bilo jasno nakon novog preciznog hica Beka koji je pogodio u 73. minutu susreta.

Standings provided by Sofascore

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke