Frajburg u finišu "slomio" drugoligaša za četvrtfinale kupa Nemačke

20:00

Domaćin odolevao 87 minuta.

SC Freiburg
SC Freiburg

Fudbaleri Frajburga peti su učesnici četvtfinala kupa Nemačke. Oni su večeras u osmini finala kao gosti teškom mukom savladali drugoligaša Zandhauzen rezultatom 2:0.

Trenutak odluke desio se u 87. minutu, kada Al Gadui zatresao sopstvenu mrežu i tako pomogao Frajburgu da konačno probije bedem domaćina.

Zandhauzenova taktika je tada pala u vodu, pa je Petersen postavio konačan rezultat u petom minutu sudijske nadoknade vremena.

Pre toga je član gornjeg doma Bundeslige dominirao protiv ekipe koja se bori za opstanak u "Cvajti", ali nikako nije uspevao da nađe put do gola. Na kraju je ipak uspeo da izbegne da igra produžetke i opravdao ulogu apsolutnog favorita.

Večeras se još u osmini finala sastaju Ajntraht Frankfurt i Darmštat, a još prošle sedmice su plasman u četvrtfinale obezbedili Bajern, Union Berlin, Lajpcig i Štutgart.

Sutra se igraju još dva preostala meča osmine finala, a sastaju se Bohum - Borusija Dortmund i Nirnberg - Fortuna Dizeldorf.