subota 30.04.2022.
20:24

Najprijatnije iznađenje Bundeslige.

EPA-EFE/RONALD WITTEK

Fudbaleri Frajburga ostvarili su veoma važnu pobedu u borbi za Ligu šampiona, pošto su na gostovanju savladali Hofenhajm rezultatom 4:3 u 32. kolu Bundeslige.

Gosti su poveli u 23. minutu, sjajnu akciju Frajburga golom je krunisao  Roland Šalai.

Hofenhajm je izjednačio posle samo deset minuta, hrvatski napadač Andrej Kramarić postigao je pogodak i poravnaro rezultat.

Raspoloženi Kramarić bio je asistent Angelu Štileru, koji je postigao gol za preokret Hofenhajma u 49. minutu.

Samo minut bio je potreba ekipi Kristijana Strajha da dođe do izjednačenja, lep pogodak postigao je štoper Kristijan Ginter.

Potupni preokret gostima doneo je napadač Lukas Heler dvadeset minuta pre kraja meča. Samo tri minuta kasnije Frajburg je došao i do četvrtog pogotka, ovoga puta pogodio je Jeong Vu-Jeong.

Nadu domaćinu vratio je Sebastijan Rudi šest minuta pre kraja meča, ali je Frajburg do kraja uspeo da sačuva prednost i stigne do velike pobede na gostovanju.

Posle 32 odigrane utakmice Frajburg je četvrti sa 55 bodova i boriće se za senzacionalan plasman u Ligu šampiona do kraja prvenstva. Hofenhajm je osmi sa 46 bodova i minimalanim šansama za izlazak u Evropu naredne sezone.