Francuska - Marsej ispustio pobedu u derbiju!

nedelja 22.02.2015.
23:09

Poslednja utakmica nedeljnog programa francuske Lige 1 bila je ujedno i derbi 26. kola i taj epitet je i opravdala.

Beta/AP Photo/Claude Paris

Bio je to duel ekipa iz samog vrha tabele, Sent Etjena i Marseja, a posle dosta uzbuđenja i preokreta, meč je završen rezultatom 2-2.

Drugo poluvreme bilo je mnogo sadržajnije, s obzirom da su sva četiri gola postignuta u drugih 45 minuta.

Poveli su domaći, golom iz jedanaesterca u 53. minutu, a precizan sa bele tačke bio je Gradel.

Međutim, sredina drugog poluvremena protekla je u znaku Batšuaija. Tek što je ušao u igru imesto Žinjaka, ovaj igrač je postigao izjednačujući gol, da bi samo tri minuta kasnije ponovo šokirao domaće i Marseju doneo potpuni preokret - 1:2!

Čuvali su gosti minimalnu prednost, meč se bližio kraju, ali je u nadoknadi vremena rezervista Erding bio najspretniji posle jednog ''karambola'' u kaznenom prostoru Marseja.

On se na vreme ''prikrao'' i sa nekih četiri-pet metara, udarcem glavom savladao nemoćnog Mandandu za konačnih 2-2!

Ovo je Marseju već treći uzastopni remi, pa sa ukupno 50 bodova polako gubi korak sa vodećim Lionom (54 boda) i PSŽ-om (52). Sent Etjen je na petom mestu sa 42 boda.