subota 26.08.2023.
20:30

Odigrana su još dva meča Serije A.

EPA-EFE/FEDERICO PROIETTI

Fudbaleri Frozinonea pobedili su Atalantu rezultatom 2:1 kod kuće u okviru drugog kola Serije A .

Poveli su domaći već u petom minutu, Harui je poslao jak i precizan šut zvan kaznenog prostora za 1:0.

Zapakosta je bio u prilici da izjednači rezultat ubrzo nakon toga, ali je bio neprecizan.

Ubrzo je, u 24. minutu, usledio još jedan šok za goste. Monterisi je iz neposredne blizine savladao golmana i poslao loptu u donji desni ugao za 2:0. Ovaj rezultat bio je aktuelan i na poluvremenu.

Zapata je postigao utešni gol za Atalantu nakon dodavanja Edersona u 56. minutu.

Atalanta je držala loptu u nogama, napadala do kraja utakmice, ali nije uspela da dođe do boda.

Atalnta posle ovog kola ima tri boda, odnosno poraz i pobedu, koliko ima i Frozinone.

Monca je u drugom meču savladala Empoli rezultatom 2:0.

Heroj meča je svakako Andrea Kolpani, koji je bio strelac oba gola.

Na samom isteku prvog poluvremena Kolpani je primio pas na ivici kaznenog prostora i pogodio mreži gostiju za 1:0 na poluvremenu.

Po povratku na teren, ponovo je Kolpani pokazao sjajnu tehniku i ponovo upisao pogodak skočivši visoko na centaršut u 53. minutu.

Monca je trenutno deveta sa tri boda, dok je Empoli pretposlednji, bez bodova.