četvrtak 04.03.2021.
20:52

Gol Alija rešio gradski derbi.

EPA-EFE/Kirsty Wigglesworth

Fudbaleri Totenhema teže nego što se moglo pretpostaviti slavili su u gradskom derbiju protiv Fulama na "Krejven kotidža" 1:0 u meču koji je mogao da se završi nepovoljnije po njih.

Prvo već uzbuđenje viđeno je u 19. minutu kada je nakon sjajno izgrađenje akcije Totenhem stigao do vođstva.

Geret Bejl je poslao pas Dele Aliju, a ovaj je nakon kombinacije sa Sonom poslao loptu u mrežu uz pomoć defanzivca Fulama.

Usledio je nešto monotoniji deo igre, sve do 36. minuta kada su gosti iz severnog Londona tražili penal, ali im želja nije uslišena posle provere VAR tehnologije.

Već u 40. minutu Son je sjajno probao glavom, ali je posle njegovog udarca lopta završila malo pored stative.

To je u drugom minutu nadoknade vremena mogao da kazni Mario Lemina, ali je zamalo bio neprecizan.

Dobro raspoloženje s kraja prvog poluvremena Fulam je pokušao da materijalizuje već na startu drugog, kada se oprobao Joakim Anderson, ali je sjajno reagovao Igo Ljoris.

Slavlje domaćem timu doneo je Džoš Maja, ali je posle VAR-a poništen jer se ispostavilo da je pre udarca igrao rukom.

Totenhem je do kraja meča, u kojem je srpski napadač Aleksandar Mitrović dobio šansu u poslednjih 20-ak minuta, sačuvao prednost pa je sa dve uzastopne pobede stigao na bod zaostatka za Liverpulom.

Fulam je posle poraza ostao na tri boda manje od Njukasla, koji je najgoreplasirani tim u bezbednoj zoni.

U drugom meču istog termina Everton je slavio na gostovanju Vest Bromvič Albionu 1:0 pogotokom Ričarilsona u 65. minutu nakon odličnog skoka glavom posle kornera.

Brazilski napadač je bio najviši u skoku nakon centaršuta Gilfija Sigurdsona i tako doneo treću uzastopnu pobedu timu iz Liverpula, koji se sada probio na četvrto mesto.

VBA je prekinuo seriju u tri pozitivna rezultata i sada je sotao na šest bodova zaostatka za poziciju bolje rangiranim Fulamom.