sreda 15.09.2021.
23:12

Rutinska pobeda.

EPA-EFE/Andrew Couldridge

Fudbaleri Fulama okončali su 7. kolo u Čempionšipu kao lideri na tabeli pošto su slavili na gostovanju Birmingemu protiv istoimenog tima sa ubedljivih 4:1.

Gosti iz Londona poveli su već u 10. minutu pogotkom Denisa Odoija, a prednost "Kolibara" udvostručio je u 44. minutu Aleksandar Mitrović pogotkom sa penala, prvom od svoja dva na ovom meča.

Domaćinu nije pomogao ni ulazak Troja Dinija početkom nastavka igre, a već u 54. minutu bivši igrač Liverpula Hari Vilson dodatno je uvećao prednos Fulama.

Domaćina je u u 83. minutu potpuno dotukao Mitrović, a utešni pogodak za Birmingem postigao je četiri minuta kasnije Dini.

Fulam će tako osmo kolo i duel protiv Redinga dočekati sa bodom više u odnosu na drugoplasirani VBA, koji je u seriji od dva meča bez pobede.