nedelja 28.01.2024.
19:39

Sjajna partija iskusnog napadača.

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su ekipu Bohuma rezultatom 3:1 u 19. kolu Bundeslige.

Heroj u pobedi Dortmunda bio je napadač Niklas Fulkrig koji je postigao sva tri pogotka.

On je već u sedmom minutu bio precizan iz penala za 1:0, ali je u samom finišu prvog poluvremena Šloterbek postigao autogol za 1:1.

U drugom poluvremenu, Fulkrig je postigao nova dva gola. Najpre je u 72. minutu iskoristio asistenciju Sabicera, a potom je u nadoknadi vremena ponovo bio precizan sa bele tačke za konačnih 3:1.

Nakon tri vezane pobede, Dortmund je sada ponovo na mestu koje vodi u Ligu šampiona, sa 36 bodova, tri više od RB Lajpciga. Bohum je 14. sa 20 bodova i deluje da ne treba da brine, jer ima čak osam više od Kelna koji je na poziciji koja vodi u baraž, i čak devet više od Majnca i Darmštata.