Fulkrug i nauka o klasičnim napadačima, neka nova Nemačka se igrala sa Peruom

subota 25.03.2023.
23:07

Rezultat to možda ne pokazuje u dovoljnoj meri, ali "panceri" večeras nisu morali da brinu za ishod meča...

EPA-EFE/RONALD WITTEK

Reprezentacija Nemačke svoje je brige oko plasmana na Evropsko prventsvo 2024. godine prebrinula samom organizacijom.

Iskoristiće to Hansi Flik da isproba sve što u Nemačkoj valja, pa su tako i večeras sa izmešanim sastavom prilično rutinski savladali Peru rezultatom 2:0.

Susret u Majncu je od samog početka ličio na igru "mačke i miša", iako su "panceri" na teren poslali i pojedine igrače bez prevelikog reprezentativnog iskustva.

Takav je i napadač Verdera Niklas Fulkrug koji je zablistao i sa dva gola rešio pitanje pobednika.

Fulkrug je prvo u 12. minutu posle odbijene lopte od Haverca zatresao mrežu Galjesea, da bi u 33. nakon odličnog centaršuta Volfa postavio i konačan rezultat.

Priliku da poveća rezultat imao je Kaj Haverc u 67. minutu, ali je iz penala pogodio stativu.

Veliki posed lopte uz samo dva dozvoljena šuta rivalu spram 17 upućenih ka protivničkom golu, daju nadu za optimizam navijača Nemačke.

Posle kraha na Mundijalu u Kataru, ovo deluje kao dobar početak.