''Furija'' preokretom do pobede nad Kostarikom!

četvrtak 11.06.2015.
23:57

Reprezentacija Španije večeras je u prijateljskoj utakmici pred svojim navijačima savladala Kostariku.

Beta/AP Photo/J.M. Lopez

Utakmica je odigrana u Leonu, a Španci su slavili minimalan trijumf, rezultatom 2-1.

Sva tri gola postignuta su tokom prvog poluvremena. Povela je Kostarika posle samo pet minuta igre, kada je posle akcije Kempbela po levoj strani, Venegas sa desetak metara savladao golmana De Heu- 0:1.

Ali, radost gostiju je kratko trajala. Samo dva minuta kasnije, Španci su izveli prelepu kontru, Fabregas je proigrao Paka Alkasera, koji je protutnjao ka kaznenom prostoru Kostarike i udarcem iskosa sa leve strane zatresao mrežu - 1:1.

Potpuni preokret usledio je na isteku prvih pola sata igre. Akcija domaćih je tekla po desnoj strani, na kraju je Nolito asistirao Fabregasu, koji posle asistencije postiže i gol za konačnih 2:1.

Trijumf Španaca mogao je da bude i ubedljiviji, tokjom drugog poluvremena stvorili su još nekoliko izglednih prilika, ali su gosti uspeli da se odbrane.

U prilogu pogledajte sva tri gola sa večerašnjeg meča.