nedelja 28.10.2018.
23:56

U dramatičnom meču u "Gradu anđela", ekipa za koju nastupa iskusni Šveđanin ostala je bez doigravanja.

Epa/Paul Buck

Fudbaleri LA Galaksija poraženi su na svom stadionu od Hjuston Dajnama sa 2:3 (2:0) iako su nakon 45 minuta imali komotnu prednosti.

Vodili su nakon prvog poluvremena domaći fudbaleri sa 2:0 golovima Kamare i činilo se se da će overiti svoje mesto u plej-ofu.

A onda, krah u drugom delu igre, u 57. minutu je Kjoto poravnao, da bi Manotas sa dva gola doneo preokret ekipi iz Teksasa.

U uzbudljivoj završnici su gosti ostali i sa igračem manje, Penja je napustio teren zbog crvenog kartona, ali je bilo previše kasno da Galaksi brojčanu prednost iskoristi.

Tako je sezona za njih gotova, Zlatan Ibrahimović je igrao od starta, ali nije uspeo da popravi svoj saldo, sezonu je završio sa 22 gola i 10 asistencija.

Ostaje da se vidi da li će se uskoro vratiti u Evropu, pominjalo se da bi ponovo mogao da zaigra za Milan ili Mančester junajted, dok je i madridski Real navodno zainteresovan za njegove usluge.