Galatasaraj primio gol sa pola terena, ali ne da prvo mesto

Autor: Boban Filipović
nedelja 01.04.2018.
22:03

"Lavovi" sa Bosfora su se vratili na pobenički kolosek i na čelo tabele, koje je na kratko zauzeo gradski rival. Bivši igrač Milana dao najlepši gol u dosadašjem toku sezone u turskom šampionatu.

EPA/STR
EPA/STR

Boravak Bašakšehira na liderskoj poziciji posle današnje pobede nakon preokreta na gostovanju u Baliksehiru (1:2) nije potrajao dugo, tek par sati.

Fudbaleri Galatasaraja su opravdali ulogu favorita protiv Trabzonspora pred svojim navijačima i trijumfovali sa 2:1.

Sofijan Feguli je posle samo sedam minuta igre doveo "lavove" u vođstvo, to je bio jedini gol u prvom poluvremenu, rezultat 1:0 je bio na snazi sve do 60. minuta meča, kada je Bafatimbi Gomis duplirao prednost.

Gosti su do kraja utakmice uspeli da postignu počasni gol, i to kakav! Juraj Kucka je fauliran na centru igrališta, sa zemlje primetio da je golman daleko od svog gola i istakao kandidaturu za "puškaša".