četvrtak 10.03.2022.
23:01

U terminu od 21 sat, odigrane su četiri utakmice osmine finala Lige Evrope.

EPA-EFE/PAOLO MAGNI

Veliko iznenađenje napravio je Galatasaraj koji je remizirao protiv Barselone na Kamp Nou rezultatom 0:0.

Imali su Katalonci terensku inicijativu i više od igre, veliku priliku propustio je De Jong kada je pogodio stativu, dok je Gomisov gol poništen zbog ofsajda.

O putniku u četvrtfinale odlučiće revanš u Istanbulu.

Atalanta je u veoma uzbudljivom meču u Bergamu slavila protiv Bajera iz Leverkuzena sa 3:2.

Nemci su poveli u 11. minutu preko Aranguiza, da bi u razmaku od samo dva minuta "boginja" okrenula rezultat zahvaljujući Malinovskom u 23. i Murijelu u 25. minutu.

U 49. je ponovo proradila veza dvojice fudbalera Atalante koju je svojim drugim golom krunisao Murijel.

Konačan rezultat postavio je Dijabi u 63. minutu.

Braga je na domaćem terenu pobedila Monako sa 2:0.

U trećem minutu, Portugalci su poveli preko Ruiza, a Vitor Oliveira pogodio je u 89. minutu, pa će "kneževi" žaliti za opravdano poništenim golom Bena Jedera u prvom poluvremenu.