Gameiro kao nekad protiv Zvezde - "Bomba" u nadoknadi za bod Strazbura protiv Marseja!

Autor: Mladen Heleta
subota 29.10.2022.
23:01

Sjajan pogodak iskusnog napadača.

Fudbaleri Strazbura i Olimpika iz Marseja remizirali su rezultatom 2:2 u 13. kolu francuske Lige 1.

Bod domaćinu doneo je Kevin Gameiro nakon fantastičnog voleja sa 16 metara u 93. minutu. U pitanju je isti onaj igrač koji je 2005. godine dao dva gola Crvenoj zvezdi u sudijskoj nadoknadi vremena i sprečio je da tada "prezimi" u Evropi. Dakle, definitivno se nameračio na finaliste Kupa šampiona iz 1991. godine.

A Marsej je večeras bukvalno prokockao pobedu.

Gosti su furiozno ušli u utakmicu i poveli u osmom minutu preko Senegalca Bambe Dijenga.

U 35. minutu bilo je 0:2. Asistirao je Klaus, a pogodio reprezentativac Burkine Faso Isa Kabore.

Strazbur je pogotkom Južnoafrikanca Motibe u 76. minutu uneo neizvesnost i onda na već opisan način šokirao tim Igora Tudora u samom finišu.

Marsej je sada na petoj poziciji na tabeli sa 24 boda, dok je Strazbur na 16. mestu sa 10 bodova.