22:42

Uspeli su da savladaju Monpelje na svom terenu iako su gubili u jednom momentu.

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Došao je kraj seriji Marseja bez pobede.

Ekipa sa "Velodroma" je slavila na svom terenu protiv Monpeljea i prekinula je očajni niz koji je trajao 20. decembra i upravo utakmice protiv istog rivala kada je bilo 1:1.

Danas 4:1 za Marsej, od tada šest utakmica bez pobede u prvenstvu Francuske i konačno domaći mogu malo lakše da dišu.

Novi trener Žan Luj Gase odmah je imao uticaja na ekipu koja je odigrala sjajno večeras i dotukla je Monpelje, pa sa velikim samopouzdanjem ekipa nastavlja pohode u ovoj sezoni.

Šok se desio u 5. minutu kada je Al-Tamari doveo goste u prednost, ali je u 31. minutu Endiaj pogodio za izjednačenje.

Potpuni preokret delo je Obamejanga koji je pogodio u 43. minutu, da bi do kraja isti igrač pogodio sa bele tačke u 62. minutu kada je dosta toga bilo rešeno.

Konačan rezultat postavlja Sako u 82. minutu autogolom.