nedelja 04.09.2022.
23:07

Velika pobeda.

EPA-EFE/Juan Carlos Cardenas

Fudbaleri Valensije deklasirali su ekipu Hetafea rezultatom 5:1 u četvrtom kolu La Lige.

Valensija je danas stigla do druge pobede i verovali ili ne, do današnje utakmice dala je samo jedan gol i to u prvom kolu u pobedi nad Đironom (1:0).

Nakon poraza od Atletik Bilbaai i Valensije takođe minimalcem, Valensija je večeras proradila.

Da sve bude još neočekivanije, Valensija je u 16. minutu imala već 3:0!

Lato je u sedmom minutu načeo mrežu Hetafea, potom je u 14. Lino duplirao vođstvo, a sve je bilo gotovo u 16. kada je gol dao i Kastiljeho.

Tek pri rezultatu 3:0, u igru su ušli Stefan Mitrović, u 29. minutu i Nemanja Maksimović na poluvremenu.

Oni nisu pomogli Hetafeu da izbegne katastrofu, u 65. minutu pogodoi je Barsin Niko Gonzales, a u 68. pogodio je i Ugo Duro.

U finišu meča oba tima su zaradila po crveni karton, u timu Valensije mladi Ilaiš Moriba zbog drugog žutog kartona u 88. minutu, iako je u igru ušao u 70. Za Hetafe je u nadoknadi pocrveneo Arambari.

Valensija je sa šest bodova na 10. mestu, dok je Hetafe pretposlednji sa samo jednim bodom.