Gde ih vide, tu ih gaze, Porto posekao krila "orlovima"!

četvrtak 30.12.2021.
23:59

U velikom derbiju Portugala, fudbaleri Porta savladali su kao domaćini Benfiku rezultatom 3:1 u okviru 16. kola Primeire.

EPA-EFE/HUGO DELGADO

Bila je to druga pobeda nad velikim rivalom u samo sedam dana kada su u Kupu Portugala pobedili ekipu iz Lisabona sa 3:0.

Domaćin je od samog početka nametnuo svoj ritam i pogodio prvo u 23. minutu, ali je gol Pepea poništen zbog ofsajda.

Spasa za Benfiku nije bilo u 34. minutu kada je Vieira iskosa sa desne strane matirao nemoćnog Vlahodimosa.

Samo tri minuta kasnije, Porto je stigao do novog pogotka, ovoga puta Pepe nije bio u ofsajdu.

Benfika je smanjila odmah na početku drugog dela igre kada je pogodio Roman Jaremčuk, činilo se da ćemo videti neizvestan duel na Dragau, ali je usledilo isključenje Almeide u 49. minutu.

Porto je iskoristio igrača više na terenu i potvrdio trijumf zahvaljujući Mehdiju Taremiju koji je zatresao mrežu u 69. minutu susreta.

Ekipa Serža Konseisaa tako je ostala neporažena u Primeiri gde se nalazi na prvom mestu sa 44 bodova koliko ima i Sporting, dok se Benfika dodatno udaljila od vodećeg dvojca i sada ima sedam bodova manje.