Gent dobro igra derbije, potvrdilo se i večeras! Hoće li Partizan imati rešenje za njih?

četvrtak 23.09.2021.
22:45

Doduše, nisu pobedili, ali nagovestili su izlazak iz krize.

EPA-EFE/STEPHANIE LECOCQ

Ekipa belgijskog Genta, koja je jedan od Partizanovih rivala u grupi Lige konferencija, prekinula je večeras mini-seriju poraza u šampionatu Belgije.

Gent je večeras u osmom kolu imao teško gostovanje Anderlehtu u Briselu, gde je remizirao rezultatom 1:1.

Prvo poluvreme pripalo je Gentu koji je poveo u 39. minutu golom Kastro-Montesa, a na asistenciju Bezusa.

Ipak, minimalnu prednost Gent nije uspeo da sačuva, pošto su domaći u 59. minutu iznudili jedanaesterac koji je realizovao Refaelov za konačnih 1:1.

Gent posle osam kola ima skromnih osam bodova i nalazi se na deobi od četrnaestog do šesnaestog mesta, dok je Anderleht na trećem mestu sa 14 osvojenih bodova.

U prethodna dva kola, Gent je beležio poraze od Šarlroa i Kortrajka, ali je pre toga deklasirao učesnika Lige šampiona Klub Briž sa 6:1.

Kada su u pitanju dueli sa Partizanom, oni će biti odigrani u trećem i četvrtom kolu Lige konferencija, krajem oktobra i početkom novembra.