nedelja 08.01.2023.
14:35

Sjajni Meksikanac.

EPA-EFE/MASSIMO PICA

Fudbaleri Salernitane i Torina remizirali su 1:1 (0:1) u okviru 17. kola Serije A.

Imao je gost priličan broj šansi na utakmici odigranoj na "Arekiju", ali je ponovo maestralan bio Giljermo Očoa.

Meksikanac se ove zime, odmah posle Svetskog prvenstva, vratio u Evropu i nastavio je da brani izvanredno.

Da nije bilo njega, Torino bi verovatno uspeo da slomi otpor Salernitane koja je bila vrlo opasan protivnik iz tranzicije. Tako su uostalom i stigli do jedinog pogotka na meču.

No, Torino je bio taj koji je prvi poveo. U 36. minutu Lazaro je odlično centrirao, a Toni Sanabrija trznuo loptu glavom za prvu promenu rezultata u Salernu. Pokušavala je Salernitana preko krila, no zaista je neprikosnoven u vazduhu bio Vanja Milinković-Savić.

Izjednačenje je usledilo u 49. minutu. Vojvoda je nepromišljeno pokušao da interveniše na sredini terena, domaći su ukrali loptu i imali višak. Toni Vilena je vukao loptu, iako je imao opcije na obe strane video je prostor za udarac i pogodio za poravnanje. Možda je i Vanja mogao bolje, ali blok njegovih saigrača bio je vrlo skroman...

Očoa je u međuvremenu imao još nekoliko sjajnih intervencija i tako su bodovi podeljeni.

Nemanja Radonjić je igrao nešto više od sat vremena, Saša Lukić i Vanja su odigrali čitav meč.