nedelja 09.04.2023.
17:24

Tiram i Ngumu rešili meč.

@borussia_en

Fudbaleri Borusije iz Menhengladbaha savladali su Volfsburg na svom terenu rezultatom 2:0 u 27. kolu nemačke Bundeslige.

Gladbah je posle ovog tijumfa deseti na tabeli sa 35 bodova, a Volfsburg je deveti sa četiri boda više.

Domaći tim je do pobede došao na "francuski pogon", pošto su sjajno odigrali Markus Tiram i Nejtan Ngumu.

Volfsburg je prvi pripretio, a u desetom minutu je Marmušu poništen pogodak posle intervencije iz VAR sobe.

A onda je scenu stupio pomenuti francuski tandem.

Igrao se 34. minut kada je golman gostiju Kastels katastrofalno loše ispucao loptu i automatski pokrenuo opasnu akciju Borusije. Ona se završila tako što je Tiram lepo proigrao Ngumua na desnoj strani, a ovaj je izlomio Van de Vena i udarcem levom nogom matirao Kastelsa i tako ga kaznio za kardinalnu grešku.

Meč je prelomljen u 63. minutu. Ngumu je centrirao na drugu stativu sa desnog boka, tamo je Plea glavom vratio loptu u "srce" peterca, gde je bio Tiram, koji je rutinski glavom pogodio željeno mesto, za 2:0.

Ispostavilo se i da je Tiram postavio konačan rezultat ove utakmice.