petak 04.11.2022.
22:28

Nova tri boda za Borusiju.

EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

U prvom meču 13. kola nemačke Bundeslige fudbaleri Borusije iz Menhengladbaha pobedili su Štutgart kod kuće sa 3:1 i tako prekinuli niz od tri utakmice bez trijumfa.

Domaći tim poveo je već u 4. minutu sjajnim golom Hofmana. U 25. minutu nakon sjajne akcije kratkim pasovima Markus Tiram iskoristio je prelepu asistencuju Alesana Plee za vođstvo od 2:0.

Deset minuta kasnije usledio je odgovor na drugoj strani. Fudbaleri Štutgarta uspeli su da smanje prednost fantastičnim pogotkom Tijaga Tomasa, nakon sjajnog prvog kontakta sa loptom.

Konačan rezultat postavio je fudbaler domaćih Herman golom u 94. minutu.

Posle ove pobede Borusija se popela na tabeli i prenoćiće na 7. mestu sa 19 bodova, dok je Štutgart ostao na 15. mestu sa 11 bodova.

U narednom kolu Gladbah gostuje ekipi Bohuma, dok će Štutgart ugostiti Hertu iz Berlina.