Gol, asistencija, pa pomračenje uma Sergeja Milinkovića Savića!

nedelja 05.12.2021.
19:55

Fudbaleri Lacija savladali su Sampdoriju u Đenovi rezultatom 3:1 u okviru 16. kola italijanske Serije A.

EPA-EFE/SIMONE ARVEDA

U glavnoj ulozi na Luiđi Ferarisu našao se reprezentativac Srbije Sergej Milinković Savić koji je upisao pogodak, asistenciju, a zatim zaradio i krajnje diskutabilno isključenje.

Sjajni vezista zatresao je mrežu Audera u sedmom minutu posle dodavanja Zakanjija, a Italijan je deset minuta kasnije asistirao i Ćiru Imobileu.

Reprezentativac Italije postigao je svoj drugi gol u 37. minutu kada mu je loptu dodao upravo Milinković Savić, a onda se dogodilo pravo "pomračenje uma" našeg reprezentativca.

Posle velikog previda sudije Fabrija koji nije video očigledno povlačenje od strane Adrijena, Sergej se razbesneo i u nastavku akcije napravio faul.

Nakon burne reakcije dobio je dva žuta kartona u razmaku od samo nekoliko sekundi i tako završio meč u 67. minutu.

Domaćin je smanjio zaostatak golom Manola Gabijadinija u 89. minutu, ali to nije smetalo ekipi Mauricija Sarija da sačuva prednost i ostvari prilično laku pobedu u Đenovi.