Gol i asistencija Tadića nedovoljna Murinju - Fener se "okliznuo" protiv Samsunspora!

Autor: Lazar Nikolić
nedelja 20.10.2024.
20:05

Galata već ima ogromnu prednost.

Fenerbahce SK

Fudbaleri Fenerbahčea nastavljaju da "prosipaju" bodove u Super ligi Turske.

Fener je večeras kao gost u devetom kolu remizirao protiv Samsnspora, 2:2, i sada ima čak osam bodova manje od lidera Galatasaraja, uz utakmicu zaostatka u odnosu na najvećeg rivala, i zauzma tek četvrtu poziciju na tabeli.

Nije ekipi Žozea Murinja pomogla ni sjajna partija srpskog internacionalnca Dušana Tadića, koji je postigao gol i upisao asistenciju, jer su domaći do boda došli pogotkom Sonera Ajdoglua dva minuta pre kraja.

Tadićje doneo vođstvo Feneru u 24. minutu, izjednačio Karlo Holse posle tri minuta igre u nastavku, da bi Srbinova asistencija i pogodak Alana Sent-Maksimana u 62. minutu vratili prednost gostima.

Ipak, dva minuta pre kraja zakazala je odbrana Fenera, a Ajdoglu doneo poravnanje i pozitivan rezultat Samsunsporu, koji je tako zadržao treću poziciju, iza Bešiktaša i Galatasaraja.

Starter za goste bio je još jedan srpski internacionalac Filip Kostić, koji je na terenu proveo 58. minuta.