nedelja 17.10.2021.
21:10

Velika pobeda.

EPA-EFE/Kiko Huesca

Fudbaleri Osasune pobedili su u gostima ekipu Viljareala rezultatom 2:1 u devetom kolu La Lige.

Osasuna je odlično otvorila meč i u 26. minutu Toro je pogodio za 0:1 i gosti su na poluvremenu imali prednost.

Viljareal je nastavio da napada i da stvara šanse, a u 55. minutu Đerar Moreno je postigao spektakularan pogodak iz voleja za 1:1.

Usledio je niz šansi za domaće, ušao je i Pako Alkaser  u 78. minutu  i odmah je mogao da postigne pogodak, ali je golman Osasune Erera začarao mrežu.

Propuštene šanse kaznio je Čimi Avila, koji je ušao u igru u 82. minutu, a u 87. pogodio za pobedu. Štoper Mandi je napravio veliku grešku, vratio je sporu loptu koju je presekao Avila i pogodio za 1:2.

Inače, u timu Osasune ponovo je ceo meč odigrao naš fudbaler Darko Brašanac.

Osasuna je tako skočila na deobu druge do pete pozicije sa 17 bodova, koliko imaju Real, Sevilja, Atletiko Madrid, dok je Viljareal ostao 11. sa 11.